Geen jaarmarkt in Schelle: gezondheid gaat boven alles

De jaarmarkt van Schelle gaat niet door op 17 en 18 oktober 2020. Het bestuur oordeelt dat de gezondheid en veiligheid van de bezoekers, standhouders en medewerkers boven alles gaat. Burgemeester Mennes (CD&V): ‘Activiteiten zoals de koopjesmarkt, veeprijskamp, kermis, DJ-straatfestival of het vuurwerk brengen veel mensen samen op een beperkte ruimte. We onderzochten alle mogelijke scenario’s om in onze gemeente een corona-veilige versie van de jaarmarkt te organiseren.

Door de noodzakelijke beperking van de bezoekersaantallen en andere veiligheidsmaatregelen vonden we geen formule om een sfeervolle en voor iedereen toegankelijke editie te organiseren. Kunnen feesten is belangrijk maar de gezondheid en veiligheid van onze inwoners staan voorop.’ Het schepencollege besliste om de knoop definitief door te hakken en de geplande jaarmarkt niet te laten plaatsvinden op 17 en 18 oktober 2020. ‘Een jaarmarkt organiseren vraagt van onze gemeentediensten veel voorbereidingstijd en middelen. Daarom wilden we deze beslissing ook niet meer uitstellen. We hopen in 2021 opnieuw een gevuld jaarmarktprogramma te kunnen aanbieden,’ besluit burgemeester Mennes.

%d bloggers liken dit: